سرکار خانم پورباقریان- استاد گلیم بافی

برچسب ها: , , , , , , ,

مدیریت گالری صنایع دستی آریا، با سرکار خانم پورباقریان متولد شهرستان خاتم استان یزد است. سابقه ایشان در حوزه گلیم بافی تقریبا ۴۰ سال است و از دوران کودکی و به صورت موروثی به این کار مشغولند. تجربه بالا در کنار ذوق هنری ، هوش بالا و پشتکار، ایشان را در زمره یکی از اساتید عالی این حوزه قرار داده است. استادی که با خونگرمی به استقبال مشتریان و کارآموزان می رود، به گرمی و با صبر و حوصله پاسخ می دهد و کارآموز را در تمام مراحل حتی فروش محصول یاری می کند. جمیع این جهات باعث شده ایشان موفق به کسب عناوینی همچون:

۱- نشان ملی مرغوبیت صنایع دستی سال ۹۴

۲- تقدیر از کارآفرینان برتر ملی در سال ۹۲

۳- تولیدکننده برتر اولین جشنواره رضوی در حوزه صنایع دستی

آموزش توسط ایشان مورد تأیید و حمایت سازمان میراث فرهنگی و گردشگری می باشد و به کارآموزان موفق مدرک آموزشی از طرف سازمان میراث فرهنگی اعطا می گردد. آموزش دیدگان تا کنون بالغ بر ۶۰۰ نفر می باشند و می توان گفت استمرار گلیم بافی در ایران تا امروز مرهون زحمات اساتیدی همچون ایشان است.

در حال حاضر تقریبا ۱۰۰ نفر به صورت مداوم یا پاره وقت با گالری ایشان همکاری دارند. محصولات تولیدی پس از تأیید استاد پورجعفری برای فروش در گالری قرار می گیرد.

ایشان یکی از راههای آرامش در فضای پر تلاطم امروزی را بافندگی گلیم می داند و از آنجا که طرح های گلیم انتزاعی و بدون نقشه از پیش آماده است، به نظر حرفی درست می رسد. ضمن اینکه با نوآوریهای ایشان در حوزه گلیم بافی (از قبیل استفاده از دار عمودی، طراحی و ساخت دار گلیم با قابلیت مونتاژ و دمونتاژ شدن)، این فعالیت در فضایی کوچک و بدون ایجاد مزاحمت و سروصدا قابل انجام است.

محدود کردن کارآموزان و همکاران جهت ایجاد طرحی خاص هیچ وقت مورد تأیید ایشان نبوده و دغدغه ای بابت فروش ندارند زیرا اعتقاد قلبی دارند:

«هرچه از دل برآبد لاجرم بر دل نشبند»

آثار گلیم بافی تولیدی کارگاه خانم پورباقریان را مستقیم و بدون واسطه از گالری صنایع دستی آریا یا مدیریت ایشان خریداری کنید.

نظر شما برای “سرکار خانم پورباقریان- استاد گلیم بافی”*

مطالب مرتبط

وبسایت در حال راه اندازی است و در حال حاضر امکان خرید از وبسایت فراهم نیست. خواهشمندیم جهت ثبت سفارش و خرید محصولات، از طریق کانال sabasara_com و آیدی sabasara_admin با ما در ارتباط باشید. رد کردن